Daha Fazla Kitap Okumak İsteyenler için 5 Tavsiye

Kitap okumaktan hoşlanan fakat daha fazla kitap okuma isteğini gerçeğe dönüştüremeyen çok sayıda kişinin olmasıyla beraber bu sorunu çözebilmek için gerekli adımların izlenmesiyle beraber daha fazla kitap okuyabilmek mümkün oluyor.


Kitap Okuma Sayısındaki Hedefiniz Gerçekçi Rakamlardan Oluşsun
Kendinize koyduğunuz kitap okuma hedefinin süre aralığını ve bu süre aralığında kaç kitap okuyup okuyamayacağınızı bilmeniz, size pozitif anlamda katkı sağlayacaktır. Altından kalkamayacağınız sayıda kitap okuma hedefi koymak gerçekçi olmayacaktır.

Hedeflerinizi Not Alın
Kitap okuma sayısı için kendinize koyduğunuz hedefleri not almanızın size olumlu anlamda katkısı olacaktır. Hedeflerinizi paylaşmak yerine not almanız halinde çok daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.


Okumaktan Sıkıldığınızda Kitabı Bırakın
Kitabı okumaktan sıkıldığınızda okuma eylemine devam ederseniz, daha fazla kitap hayal olacaktır. Sıkıldığınızda kitabı bırakmak en mantıklı tercihtir. Sıkıldığınız kitap yerine bir başkasını okumaya başlamanız da herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Size Hitap Eden Kitapları Belirleyin
Kitap okurken sıkılmak istemiyorsanız, size hitap eden kitapların hangi tarzda olduklarını belirleyerek bu tarzda kitapları okumanız avantaj sağlayacaktır. Okurken zevk aldığınız kitaplar sayesinde daha fazla kitap sayısına ulaşmak da daha kolay olacaktır.


Etrafınızda En Az Bir Kitap Olsun
Boş zamanınızda ne yapacağınızı bilmeyen vaziyetteyken etrafınızda bulunacak bir kitap sayesinde kolaylıkla okumaya başlayarak daha fazla kitap sayısına ulaşabilmek için önemli bir mesafe kaydedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir