Metres

Karı koca barda oturmuş içkilerini yudumlayıp sohbet ederlerken kapıdan içeri oldukça güzel ve alımlı bir kadın girer. Adamın yanından geçerken yanağından bir makas alıp, “Nasılsın hayatım görüşemedik bu ara” der.

Adamın karısı hem kızgın hem şaşkın bir şekilde kocasına; “Bu kadın kim” diye sorar. Adam gayet sakin bir şekilde “Metresim” diye cevap verir.

Kadın, kocasının pişkinliği karşısında deliye dönerek; “Ahlaksız herif, bir de utanmadan metresim diyorsun herşey bitti boşanıyoruz seni terkediyorum” der.

Adam sakinliğini bozmayarak konuşmaya başlar; “Ne yani Etiler’deki villayı, Akmerkezdeki daireyi, 24 metrelik yatı, bankadaki milyonluk hesabı bir anda bırakıp beni terk mi ediyorsun?”

Bunları duyan kadın birden sakinleşir ve etrafı seyretmeye koyulur.

Etrafa bakınırken birkaç sıra öndeki masada aile dostlarından birini görür ve eşine; “Bu bizim Suat değil mi, yanındaki kim acaba” diye sorar.

Adam, “Suat’ın metresi” der.

Kadın hiç istifini bozmadan “Ay bizimki daha güzel vallahi” der.

3 Comments:

  1. Serfsizlik Tek Kelimeyle

  2. bu hıkayeyı okuyunca atatürk ün bız kadınlara ne kadar deger verdıgını bırkez daha anladım kadın okuyacak egıtecek kendı ayaklar ustunde duracak deıl erkege mahkum dunyaya bıle mahkum olmayacak haykıracak ıste ben bır ınsanın senın kolen deıl sen benım kölem olucaksın hos adam aslında ıkı kadının kolesı kadın ıstıyor adam verıyor serefını kadınlara para karsılıgı satıyor adam bu ıste

  3. Sevgili Peygamberimiz s.a.v. in kadinlara verdigi degeri hic bir kimse vermedi.Arastirip okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir