Dünyada Yaşanan Umut Veren Gelişmeler

Günümüz modern dünyasındaki haberlerin neredeyse hemen hepsi, iç karartıcı gelişmeler bütününden oluşuyor. Dünyada her zaman kötü şeylerin olmayacağının bilinmesi gerektiğini ispatlayan nitelikte, dünyada yaşanan umut verici gelişmeler de mevcut.

Dev Pandaların Nesli Tükenmeyecek


Dev pandaların tehlike altında olan hayvanlar listesinden çıkarılması, dünyada umut verici gelişmelerin yaşandığını gösteren gelişmeler arasında yer alıyor. Günümüzde toplamda 1864 pandanın bulunduğunu ve geçen yıllara oranla artış gösterdiği istatistiksel verilerle kanıtlandı.

Okyanuslar Temizlenecek


Okyanuslarda bulunan plastik atıklar sebebiyle, okyanusta yaşayan canlıların hayatında farklı tehditler mevcut oluyor. Okyanuslardaki kirliliğin artış göstermesi beraberinde ekosistemin mahvolmasını getiriyor. Okyanus Temizleme Projesi adındaki proje sayesinde, dünyanın en geniş kapsamlı temizleme sisteminin oluşturulmasıyla beraber 30-35 yıllık süre sonrasında okyanusların plastik atıklardan tamamen temizleneceği resmi olarak duyuruldu.

Çin’deki Hava Kirliliğinin Önüne Geçmek için Kömür Madenleri Durduruldu


Çin’de yaşanan hava kirliliği, normal bir hava kirliliği seviyesinden çıkarak ölümcül derecede risk taşır hale gelmişti. Çin’de bulunan kömür madenlerinden küçük çaplı olanların kapatılacaklarının açıklanmasıyla beraber enerji sektörünün evrim göstereceği öngörülüyor.

ABD’de Evsizlerin Sayısı Azaldı


ABD’de tasarlanan projeler sayesinde evsizlerin oranında ciddi oranda düşüş yaşandı. Evsizlerin sayısının her yıl kademeli olarak azaltılmasının planlanıyor olmasıyla beraber bu sorunun kalıcı olarak çözülmesi hedefleniyor.

Drone Juno 800 Milyon Mil Uzaklığına Ulaştı


Juno adındaki drone, Jüpiter’e ulaşmak için 800 milyon mil yol kat etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir