İlişkilere Zarar Vermemek için Altın Kurallar

İlişkiler, iki insan arasında yaşanan önemli bağlar olarak kabul edilir. Herkes, ilişkide saygıyı hak eder. İki farklı hayatın tek bir potada eritilebilmesi ve güzel bir ilişkinin sürdürülebilmesi için ilişkilere zarar verecek davranışlardan uzak durulması gerekiyor. Bir insanın hangi konularda tolerans gösterebileceğini ve aynı zamanda hangi konularda gösteremeyeceğini bilmek ilişkinin sürdürülebilir olması açısından önem taşıyor.

Benimsemek ve Sahiplenmek


Bir insanı gerçekten sevdiğinizi görebilmenizin en önemli yollarından biri onu tam anlamıyla benimsemektir. Hem sevmek hem de benimsemek oldukça özel kavramlar olmalarıyla beraber ilişkilere değer katıyor olmaları itibariyle de son derece mutluluk vericidir. Benimsemek ve sahiplenmek, kölelik ile karıştırılmamalıdır. Karşıdaki insanın sınırlarını anlayarak hareket edilmesi daha doğrudur.

Arkadaşlarla Vakit Geçirmek


İlişkilere zarar veren en önemli noktalardan biri arkadaşlarla görüşmeye verilen tepkilerdir. İlişkiye zarar gelmemesi açısından ilişki yaşayanların karşılıklı olarak anlayışlı olmaları gerekir. Karşınızdaki kişinin her şeyden önce bir insan olduğunu bilerek arkadaşlarıyla görüşmesini bir sorun hale getirmemelisiniz.

Dürüstlük


Karşınızdaki kişiye karşı dürüst olmak her zaman önemli olsa da, özellikle ilişkilerde bu durum daha net hatlarıyla birlikte ortaya çıkıyor. İlişki yaşadığınız kişiye karşı dürüst olmak, ilişkiye zarar vermenin önüne geçecektir.

Kıskanma Kavramına Geniş Açılı Bakın


Kıskançlık her ilişkide görülebiliyor olsa da bazı ilişkilerde kıskançlık kavramı kontrolden çıkarak yerini karşıdaki kişinin hayatına müdahale olacak şekilde evrim geçiriyor. Kıskançlığınızı kontrol altında tutmanız ve ilişki yaşadığınız kişiyle anlaşılabilir bir dilde konuşmanız bu noktada oldukça önemli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir