Eğitim Hayatlarında Başarısız Olan Milyarderler

Bireylerin geleceğini şekillendirmede eğitim, hiç şüphesiz oldukça önemli bir rol üstleniyor. Eğitim oldukça önemli bir yere sahip olsa da dünyanın en zenginlerin neredeyse hemen hepsi eğitim hayatlarını yarıda bırakmış olan kişilerden oluşuyor. Akademik hayatlarında başarısız olan milyarderler hayata farklı bir bakış açısı getiriyorlar.

Bill Gates – Microsoft


Harvard’da okurken hiç kimse tarafından dikkat çekici bulunmayan Bill Gates, günümüzde dünyanın en zengin insanı olarak tanınıyor. Harvard’da öğrenci olabilmek pek çok kişinin hayalini süslüyor olsa da Bill Gates bilgisayarların donanımdan ziyade yazılıma ihtiyaç duyduklarını belirleyerek Microsoft’u kurmak için eğitim hayatına son verdi.

Amancio Ortega – Zara


Eğitim hayatında başarısı bulunmayanlardan biri de Amancio Ortega. Giyim mağazasında tezgâhtar olarak hayatını idame ettiren Ortega, tarihler 1972 yılını gösterdiğinde kendi firmasını kurmak için kolları sıvadı. Confecciones Goa adıyla kurduğu firmasının yıllar içerisinde ismini Zara olarak değiştirdi ve günümüzde dünyanın pek çok farklı ülkesinde yer alıyor.

Larry Ellison – Oracle


Oracle veri tabanını 1970’li yıllarda CIA için geliştiren Larry Ellison, Oracle markasını devam ettirerek günümüzdeki konumuna kadar ulaştırdı. Ellison, iki üniversiteyi bırakan bir isim olarak eğitim hayatında başarıyı yakalayamamış milyarderler arasında bulunuyor.

Mark Zuckerberg – Facebook


Tüm dünyanın kullandığı sosyal medya sitesi olan Facebook’u kuran adam; Mark Zuckerberg. Harvard yıllarında eğitim hayatını şirket için yarıda bırakmış ve milyarder olmuş isimlerden biri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir