Motivasyonunuzu Artıracak Etkileyici Filmler

Motivasyonu artırmak için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunuyor olmasıyla beraber, filmler de motivasyon ihtiyacı duyulduğunda etkileyici bir motivasyon unsuru olarak ön plana çıkıyorlar. İzlenilen filmin etkisinden bazen bir gün boyunca bazen de günler boyunca çıkılamaması sebebiyle filmler kişiler için mentor rolü üstlenebiliyorlar.

Whiplash

Başarıya giden yolda karşılaşılan sorunların ne denli önemli ve aynı zamanda güzel olduğunu Whiplash filmi gözler önüne seriyor. Filmde, orkestra şefi ile genç bir baterist arasındaki bağ işleniyor. Müzikle ilgili olun veya olmayın, motivasyon ihtiyacı duyduğunuzda izleyeceğiniz filmler arasında yer alıyor.

Rocky

Motivasyon ve film kelimeleri birleştirildiğinde çoğu kişinin aklına Rocky filmi geliyor. Rocky, başından sonuna kadar motivasyonu sağlama açısından oldukça özel bir yapım olarak ön plana çıkıyor. Rocky Balboa’nın azmi ve başarıya giden yolda yaptıkları anlatılıyor.

Koç Carter

Motive hissini en yoğun şekilde ekran başında olan izleyicilere yaşatmayı bilen filmler arasında yer alan Coach Carter, içerisinde hem aksiyonu hem de motivasyonu bir arada bulunduruyor.

Ölü Ozanlar Derneği

Disiplinli bir okula İngilizce öğretmeni John Keating’in gelişiyle beraber okulun kimyası tamamen değişiyor. Hayata yönelik aforizmaların içerisinde yoğun olarak işlendiği bir film olan Ölü Ozanlar Derneği, hem ilham verici hem de motive edici bir film olmasıyla beraber hayata bakış açısını değiştirebilecek bir etkiye sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir